U novoj zgradi Bilioteke ”Vlada Aksentijević” održana je promocija drugog dela knjige ”Blagoje Jovović srpski heroj u vučjoj jazbini”.
Blagojeva ćerka Marija autorka knjige prikupila je 250 dokumenata koji svedoče o povezanosti državnog vrha i policije u Argentini sa prikrivanjem Ante Pavelića i drugih ustaša.
Ona se ovom prilikom osvrnula i na život i rad svog oca, Ante Pavelića i istakla izuzetne karakteristike njega kao oca, prijatelja, ali i poslovnog čoveka, a kako kaže na samom kraju i kao srpskog heroja.

Upravo Blagoje Jovović kao srpski heroj bio je i motiv Marije Jovović da napiše knjigu i predstavi oca javnosti kao istorijskog velikana.
Direktor Biblioteke ”Vlada Aksentijević” Vukašin Ljuština naglasio je, da promocije i književne evečeri, kao što je ova umnogome doprinosi očuvanju sećanja na nacionalne istorijske događaje, čuvaju od zaborava važne događaje i istaknute ličnosti nacionalne istoirije.
– U budućem periodu očekuju nas slične promocije i teme koje do sada nismo obrađivali. Naime, tokom 20025. godine u našoj biblioteci stavićemo akcenat na kulturu sećanja – rekao je Ljuština.
OBRENOVAC.RS
