RUKOMETAŠICE SRBIJE NA EVROPSKOM PRVENSTVU

Rukometašice Srbije pobedile su Tursku u Zrenjaninu sa 30:22 u poslednjem, šestom kolu grupe 6 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Pre ovog meča, naš nacionalni tim znao je da će otići na EP zajedno sa Crnom Gorom u slučaju trijumfa ili nerešenog rezultata.

šica Srbijefoto: Starsport©

Izabranice Uroša Bregara od prvog minuta su imale inicijativu i na poluvremenu vodili 14:10 u Kristalnoj dvorani.

Najefikasnije bile su Dunja Radević i Anđela Janjušević sa po sedam golova, dok se na drugoj strani istakla Šengul Turkoglu sa šest pogodaka.

Standings provided by Sofascore

Kontinentalni turnir igra se od 28. novembra do 15. decembra 2024. godine u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj.

Izvor : Espreso/V.P