Foto: TANJUG/RADE PRELIĆ
Beogradski Comtrade maraton, 38. po redu, uz učešće rekordnih 14.000 takmičara iz 74 zemlje sveta počeo je tačno u osam časova.
Osim maratonske trke, koja ujedno i državno prvenstvo na distanci od 42 kilometra, održava se i polumaraton koji počinje u 10.30, zatim štafetni polumaraton, trka na 10 kilometara, čiji je početak zakazan za 11 časova, kao i tradicionalna trka zadovoljstva u dužini od 2,3 kilometra, koja je na programu od 13 časova.
U organizaciji najmasovnijeg sportskog događaja u našoj zemlji učestvuje tri hiljade ljudi, a o zdravstvenoj sigurnosti svih trkača brigu će voditi oko 200 volontera Crvenog krsta, tri vozila hitne pomoći uz tri trijažno-prijemna punkta i 28 prolaznih punktova.1010
IZMENE U GRADSKOM PREVOZU ZBOG BEOGRADSKOG MARATONA
