TOPIĆ OBORILA REKORD IVANE ŠPANOVIĆ

Uzbudljiv dan za atletiku održan je 24. januara 2024. u Atletskoj dvorani na Banjici, gde su se atletske reprezentacije Srbije, Hrvatske i Slovenije nadmetale u tromeču.

Na takmičenju je učestvovalo preko 150 takmičara.

Srbija dominirala, osvojivši ukupno 192 boda, dok je drugo mesto zauzela reprezentacija Slovenije (165,5 bodova), a treća je bila reprezentacija Hrvatske (150,5 bodova).

U samom srcu ove impresivne pobede stoji neverovatna Angelina Topić. Ona je ne samo ponovila svoj uspeh već ga i nadmašila obarajući još jedan nacionalni rekord.

U disciplini skoka udalj, Angelina je oduševila sve prisutne skokom od izvanrednih 6.57 metara u trećoj seriji i time postavila novi rekord za starije juniorke. Prethodni rekord bio je u vlasništvu Ivane Španović od 2007. godine – 6.53 m.

Rezultati reprezentacije Srbije:

Angelina Topić TJB skok udalj 1. Mesto – 6.57 m Ivana Ilić PBG 60 m 1. Mesto – 7.38 Asmir Kolašinac OAK kugla 1. Mesto – 19.94 m Bogdan Vidojković CZB 60 m prepone 1. mesto – 7.98 Emir Rovčanin POP skok uvis 1. Mesto – 2.08 m Anj Lukić OAK 60 m prepone 1. Mesto – 8.18 Milica Tomašević CZB 3000 m 1. Mesto – 9:47,01 Aldin Ćatović NOP 3000 m 1. Mesto – 8:25,86

Djuro Borbelj APA 1500 m 1. Mesto – 3:57.14 Aleksandrija Mitrović NBG troskok 1. Mesto – 13.31 m

Nikola Raičević PBG 3000 m 2. Mesto – 8:27,38

Teodora Simović NOP 3000 m 2. Mesto – 9:47,04 Bogdan Zdravković VLA kugla 2. Mesto – 18.66 m Aleksa Kijanović OAK 60m 2. Mesto – 6.79 Strahinja Jovančević CZB skok udalj 2. Mesto – 7.89 m

Saima Murić NOP 1500 m 2. Mesto – 4:28,79 Kabir Ziljkić NOP 1500 m 2. Mesto – 3:57.45 Jovana Delić CZB skok uvis 2. Mesto – 1.80 m Andjela Obradović SLČ kugla 2. Mesto – 13.87 m Mirjana Dasović SIR kugla 3. Mesto – 13.77 m Zorana Bukvić VOŽ skok uvis 3. Mesto – 1.80 m Mejra mehmedović NOP 1500 m 3. Mesto – 4:29,12 Boško Kijanović OAK 60 m 3. Mesto – 6.80 Nikola Kostić KOŠ 400 m 3. Mesto – 47.89 Nikola Ilić MLZ troskok 3. Mesto – 14.76 m Teodor Komneni5ć TJB skok uvis 3. Mesto – 2.02 m Darijo Bašić Palković SSU 800 m 3. Mesto – 1:52,81 Mateja Sandić CZB 60 m prepone 3. Mesto – 8.50 Teodora Boberić TJB troskok 3. Mesto – 12.91 m Mihajlo Katanić PBG 400 m 4. Mesto – 48.76 Aleksandra Pešić KOŠ 400 m 4. Mesto – 56.55 Natalija Grujić CZB 800 m 4. Mesto – 2:12,68 Veljko Dom POŽ 800 m 4. Mesto – 1:53,98 Luka Bošković TJB skok udalj 4. Mesto – 7.67 m Djordje Mijailović VNS motka 4. Mesto – 4.80 m Elena Djurić BKL motka 5. Mesto – 2.35 m Katarina Milosavljević CZB 800 m 5. Mesto – 2:14,40 Marija Bukvić CZB 60 m prepone 5. Mesto – 8.40 Luka Tomić VNS motka 6. Mesto – 4.20 m Sofija Dobrički SSU 400 m 6. Mesto – 58.44 Miloš Mijatović CZB troskok 6. Mesto – 14.37 m Katarina Vreta OAK 60 m 6. Mesto – 7.56 Dunja Sedlaček NBG skok udalj 6. Mesto – 5.94 m Kostić, Katanić, Marković, Palković 4x400m 2. mesto – 3:14,19 Pešić, Dobrički, Kopunović, Vučković 4×400 m 3. Mesto – 3:48,85

Narednog vikenda očekuje nas Prvenstvo Srbije u dvorani za starije juniore, potom 4. februara Balkanijada za starije juniore, a onda 13. februara IX Belgrade Indoor Meeting.

Izvor : Kurir sport

Foto: SAS

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *