Obrenovac, 10.12.2018

BARAŽ UTAKMICA ZA SRPSKU LIGU

Izvor: Lokalne Novine | Obrenovac, Nedelja, 12 jun 2016.
Utakmica je počela minutom ćutanja u čast preminulom dopisniku Sportskog žurnala,Zoranu Marjanović. Odlična igra Prve Iskre u baraž utakmici.s.

Foto : Gradska opština Obrenovac

Fk Prva Iskra (Barič) - Fk Turbina (Vreoci) 2:0 (2:0)
Gledalaca:400
Sudija:Filipović Dejan
Strelci: Obradović u 45. (iz jedanaesterca) i Nikolić u 45+2.minutu.
FK Prva Iskra Baric:Roksić,Stefanović,Krsmanović,Vujinović,Gatarić,Dragićević,Radović,Lazić (Leka),Nikolić (Raduški),Obradović,Kojić (Jovanović)
Fk Turbina:Bogosavljević,Živković,Latković,Stajić,Petković,Radosavljević,Jeličić,Matić (Vujinović),Mitrović,Beljić (Todorović),Milovanović (Kuzamnović)

Odlična igra Prve Iskre u baraž utakmici.Što su Vreočani gol primili tek u finišu prvog dela,zasluga je dobre odbrane i golmana Bogosavljevića.Počele su da se redjaju šanse,Stefanović je u 8.minutu pogodio stativu,Nikolić je na sjajan pas Krsmanovića imao zicer situaciju ali golman Bogosavljević sjajno reaguje.Lazić je prelepim udarcem uzdrmao prečku a akcija Obradovića i Kojića završila je udarcem Kojića pored gola.
Gosti su imali jednu odličnu priliku,Kojić je promašio loptu a Matić koristi to i prolazi dva igrača ,šalje loptu pored Roksića ali Gatarić sprečava siguran pogodak.
U 43.minutu oboren je Nikolić,sudija Filipović pokazuje na belu tačku a siguran izvodjač bio je majstor fudbala Obradović i doneo ogromnu radost svojim navijačima.Gosti se nisu ni namestili kako treba a već je bilo 2:0,Obradović je poslao sjajnu loptu prema Nikoliću a ovaj je povukao malo i preciznim udarcem pogodio malu mrežu.
Publika je videla susret za pamćenje,Prva Iskra je bila bolja i rezultat od 2:0 je isuviše mali prema odnosu snaga na terenu.