Foto: Shutterstock.com/Jasminaphoto
irektor Republičkog fonda PIO najavio je da se do kraja godine očekuje novo povećanje penzija u Srbiji, pri čemu će poseban akcenat biti stavljen na penzionere sa nižim primanjima.
Prema najavama, u planu je da penzioneri koji imaju mesečna primanja do oko 45.000 dinara dobiju veće povećanje u odnosu na ostale korisnike. Cilj ove mere je, kako je istaknuto, smanjenje razlika u visini penzija i poboljšanje materijalnog položaja najugroženijih grupa.
Iz PIO fonda poručuju da se radi na tome da se obezbedi stabilan i održiv rast penzija, uz dodatnu podršku onima sa najmanjim primanjima.
Zvanične odluke i tačni procenti povećanja biće poznati u narednom periodu.
