POSKUPELE ŠKOLARINE NA SEDAM FAKULTETA UNIVERZITETA U BEOGRADU

Foto: Shutterstock.com/Pressmaster/ilustracija

Na sedam fakulteta Univerziteta u Beogradu doneta je odluka o povećanju školarina za narednu akademsku godinu, pa će studenti od jeseni za studiranje izdvajati više novca.

Prema objavljenim podacima, među fakultetima koji su povećali školarine nalaze se pojedini tehnički, društveni i umetnički fakulteti, a poskupljenja se kreću od nekoliko hiljada do više desetina hiljada dinara, u zavisnosti od studijskog programa.

Predstavnici fakulteta navode da su razlozi za povećanje troškova rast cena energenata, održavanja, opreme i materijala potrebnih za nastavu, kao i usklađivanje sa ukupnim troškovima rada visokoškolskih ustanova.

Odluke o novim cenama izazvale su reakcije dela studenata, koji upozoravaju da će dodatni troškovi predstavljati veliki finansijski teret za porodice i buduće akademce.

Tačne cene školarina i novi cenovnici biće objavljeni na zvaničnim sajtovima fakulteta pred početak upisa nove generacije studenata.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *