Foto: Shutterstock.com/Vad-Len
U Srbiji je tokom prva tri meseca ove godine rođeno 495 beba više nego u istom periodu prošle godine, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku.
Prema zvaničnim podacima, od januara do aprila u Srbiji je rođeno ukupno 14.166 beba, što predstavlja rast od 3,6 odsto u odnosu na prethodnu godinu.
Ministarka za brigu o porodici i demografiju Jelena Žarić Kovačević ocenila je da je ovo prvi pozitivan pomak nakon niza godina negativnih demografskih pokazatelja.
Ona je istakla da su podaci o većem broju rođenih beba ohrabrujući i da predstavljaju važan signal kada je reč o demografskoj slici Srbije.
