PAKAO ZA ORLOVE U LIGI NACIJA

Fudbaleri Srbije saznali su rivale u A diviziji Lige nacija.

Orlovi se nalaze u grupi A4 sa Španijom, Danskom i Švajcarskom.

Srbiji će tako rival biti aktuelni osvajač Lige nacija, Španija, protivnik na predstojećem Evropskom prvenstvu – Danska, kao i stari znanac sa prethodna dva Mundijala – Švajcarska.

Prvo kolo četvrtog izdanja Lige nacija na programu je od 5. do 7. septembra, dok će se poslednje, šesto igrati od 17. do 19. novembra.

Četvrtfinalni mečevi su na programu od 20. do 25. marta 2025. godine, a finalni turnir od 4. do 8. juna.

Sastavi grupa Lige nacija:

Divizija A:

Grupa A1: Hrvatska, Portugal, Poljska, Škotska Grupa A2: Italija, Belgija, Francuska, Izrael Grupa A3: Holandija, Mađarska, Nemačka, Bosna i Hercegovina Grupa A4: Španija, Danska, Švajcarska, SRBIJA

Divizija B:

Grupa B1: Češka, Ukrajina, Albanija, Gruzija Grupa B2: Engleska, Finska, Republika Irska, Grčka Grupa B3: Austrija, Norveška, Slovenija, Kazahstan Grupa B4: Vels, Island, Crna Gora, Turska

Divizija C:

Grupa C1: Švedska, Azerbejdžan, Slovačka, Estonija Grupa C2: Rumunija, tzv. Kosovo, Kipar, Litvanija/Gibraltar Grupa C3: Luksemburg, Bugarska, Severna Irska, Belorusija Grupa C4: Jermenija, Farska ostrva, Severna Makedonija, Letonija

Divizija D:

Grupa 1: Litvanija/Gibraltar, San Marino, Lihtenštajn Grupa 2: Moldavija, Malta, Andora

TOK ŽREBA:

A1 : HRVATSKA, PORTUGAL, POLJSKA, ŠKOTSKA

A2 : ITALIJA, BELGIJA, FRANCUSKA, IZRAEL

A3 : HOLANDIJA, MAĐARSKA, NEMAČKA, BIH

A4 : ŠPANIJA, DANSKA, ŠVAJCARSKA, SRBIJA

– Sada je na redu izvlačenje grupa iz elitne A divizije gde se nalazi i Srbija.

Srbija, Fudbalska reprezentacija Srbije, Albanija Srbija
FOTO: STARSPORT

B1 : Češka, Ukrajina, Albanija, Gruzija

B2 : Engleska, Finska, Republika Irska, Grčka

B3 : Austrija, Norveška, Slovenija, Kazahstan

B4 : Vels, Island, Crna Gora, Turska

– Sledi žreb za reprezentacije iz B divizije.

Liga nacija
FOTO: ©INPHO/DAVE WINTER / IMAGO SPORTFOTODIENST / PROFIMEDIA

C1 : Švedska, Azerbejdžan, Slovačka, Estonija

C2 : Rumunija, tzv Kosovo, Kipar, Litvanija/Gibraltar

C3 : Luksemburg, Bugarska, Severna Irska, Belorusija

C4 : Jermenija, Farska Ostrva, Severna Makedonija, Letonija

– Sledi žreb za reprezentacije iz C divizije.

Liga nacija
FOTO: ©INPHO/DAVE WINTER / IMAGO SPORTFOTODIENST / PROFIMEDIA

D1: Litvanija / Gibraltar San Marino, Lihtenštajn

D2: Moldavija, Malta, Andora

– Prvo će se žrebati reprezentacije iz D divizije.

– Počela je ceremonija žreba. Izvršni direktor UEFA Đorđo Marketi objašnjava pravila takmičenja i proceduru žreba.

Liga nacija, fudbal, Fudbalska Lopta
FOTO: SHUTTERSTOCK

U Parizu će se od 18 časova održati žreb četvrto izdanje za Ligu nacija.

Srbija će debitovati u elitnoj A diviziji.

To znači da će rivali biti izuzetno kvalitetni, a posebnu draž žrebu daje činjenica da je moguć i dvomeč sa Hrvatskom.

Srbija se nalazi u 4. češiru zajedno sa Izraelom, BiH i Škotskom i oni joj ne mogu biti protivnici.

Prvi šešir: Španija, Hrvatska, Italija, Holandija

Drugi šešir: Danska, Portugal, Belgija, Mađarska

Treći šešir: Švajcarska, Nemačka, Poljska, Francuska

Četvrti šešir: Izrael, Bosna i Hercegovina, Srbija i Škotska

Ovogodišnja Liga nacija počinje 5. septembra i trajaće do 19. novembra.

Po dve najbolje selekcije iz svake grupe A divizije izboriće plasman na završni turnir, ukupno osam, umesto dosadašnje četiri.

Trofej brani Španija, a prethodni pobednici bili su Francuska i Portugal.

Žreb je na programu u 18 časova.

Izvor : Kurir sport

Foto: Pritnscreen

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *